Kalendář akcí

loader
Ministrantský den v Olomouci

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

V sobotu 18. května se vydalo 12 ministrantů, jáhen Michal a 2 řidiči - pan Kamaryt a pan Matoušek - do Olomouce na SETKÁNÍ MINISTRANTU. Zde jsme byli ještě přede mší svatou rozděleni do družstev podle věku. Takto v družstvech jsme již zahajovali ministrantský den mší svatou. Na setkání bylo asi 800 ministrantů.
A už něco k programu, který nám svědomitě připravili bohoslovci. Plnili jsme úkoly v 7 disciplínách: zdravověda, poznávání detailů na náměstí, počítání věží a schodů, slaňování, hasičská štafeta - džberovka, pantomima a liturgie. Soutěže byly přerušeny obědem, no ten guláš byl super! Po skončení soutěží bylo vyhlášení vítězů. I my jsme se umístili!
V kategorii 13 až 15 let bylo na 3. místě družstvo s Vojtěchem Tichým a na druhém místě ve stejné věkové kategorii družstvo s Járou Trojanem. Celý program byl zakončen požehnáním.
I když se nám vůbec nechtělo, museli jsme domů. Po krásném dni plném her a zápolení jsme domů dorazili v dobré náladě. Na závěr velké díky panu Kamarytovi a Matouškovi, kteří nás dopravili do Olomouce a zpět. Dík patří i bohoslovcům, kteří to vše pro nás připravili. A rovněž děkujeme Michalovi za perfektní doprovod. Už se těším na další ministrantské setkání.

Jára Trojan